Kurumsal

        PANKENT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

      Pankent Sanayi ve Ticaret A. Ş. 2009 yılında Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Bağlı Ortaklığı olarak 4. Organize Sanayi Bölgesi 83418 nolu cadde Şehitkamil Gaziantep adresinde 9.500 m2 kapalı 13.000 açık alan olmak üzere toplam 22.500 m2 üzerine kurulmuştur. 2014 yılında hammadde alımı yapılan tedarikçilerin ve satış yapılan müşterilerinin çoğunun İç ve Batı Anadolu Bölgesinde olmasından dolayı nakliye giderlerini azaltmak için, aynı zamanda ana şirketin de Kayseri’de olması sebebiyle Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 16. Cadde No:8 Melikgazi / KAYSERİ adresine taşınmıştır. 11.500 m2 kapalı , 7.295,20 m2 açık toplam 18.795,20 m2 alan üzerinde ki tesiste;

- 2 Adet Starlinger Starex 1400 S İplik Hattı ,

- 80 Adet Starlinger SL6 Dokuma Makinesi,

- 1 Adet Starlinger StacoTEC 1500 Lamine Makinesi,

- 7 Adet Konfeksiyon Makinesi,

- 2 Adet Baskı Makinesi,

- 3 Adet Pres (Balyalama) Makinesi ile

  30-95 cm eninde ve 45-180 cm boyunda her türlü çuval üretimi yapılmaktadır.

Yıllık üretim kapasitesi 60.000.000 adettir.

      Ticari prensipleri ile bulunduğu sektör içerisinde her zaman yeri olan Pankent Sanayi ve Ticaret A.Ş.deneyimli kadrosu ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla, sektöründeki örnek firmalardan biridir.

      İşletmemiz, bünyesindeki AR-GE faaliyetleri ile üretim hatlarına kazandırmış olduğu esneklik sayesinde, müşterilerimizin farklı standartlardaki taleplerine de cevap verebilmektedir. Kalitede güvenilirliği ilke olarak belirleyen şirketimiz, siparişten teslimata ve satış sonrası hizmetlerine kadar güven duyulan ürünler sunmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı kendisine amaç edinmiştir. En son teknoloji makine parkurlarıyla "Kaliteli Ambalaj Kaliteli Ürünün Aynasıdır." İlkesi ile üretime başlanmıştır.

      Pankent Sanayi ve Ticaret A.Ş. teknolojik altyapının yanı sıra uzman ve deneyimli personeli ile en kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti ile sektöründe lider kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir

 

VİZYONUMUZ

- Ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına uygun, üstün kaliteli ürün ve hizmetler sunmak.

- Her bakımdan kendi klasmanında birinci sınıf bir şirket olmak.

- Sanayi kolumuza göre üst düzeyde mali sonuçlar elde etmek.

- Müşterilerin, ortakların, çalışanların , içinde yaşanılan ve çalışılan toplumun takdirlerini kazanarak yaptığımız işleri en iyi şekilde gerçekleştirmek.